Zobacz inne artykuły:
zdjecie_aktualnosci
Opublikowano tekst jednolity ustawy o systemie oświaty
zdjecie_aktualnosci
Opublikowano tekst jednolity ustawy - Prawo oświatowe
zdjecie_aktualnosci
Ważne terminy w maju!


Jak stworzyć swój własny WebQuest? - bezpłatny instruktaż
zdjecie_aktualnosci

 

WebQuest to rodzaj metody projektów. Nastawiony jest on na uczniowskie badania, wyszukiwanie i gromadzenie informacji, ich selekcję, wartościowanie, a następnie na ich podstawie wykonanie określonego dzieła. Jest to metoda, którą można z powodzeniem stosować na każdym etapie edukacyjnym, zarówno jako projekt interdyscyplinarny, jak i przedmiotowy. 

WebQuest ma w sobie wszystko to, co lubią uczniowie: intryguje, pozwala na samodzielną aktywność badawczą, uczy współpracy. Wynikiem pracy uczniów jest konkretne dzieło, a wszystko oceniane jest według jasnych, znanych wcześniej kryteriów. Co więcej, wykorzystanie Internetu i technologii sprawia, że przestają one być dla uczniów jedynie źródłem rozrywki i kontaktów towarzyskich, stając się miejscem nabywania nowych umiejętności i wiedzy, a ponadto jest to idealne narzędzie do pracy zdalnej z uczniami.

Tym z Państwa, którzy są zainteresowani zgłębieniem wiedzy na temat tej metody zapraszamy do wyświetlenia jednego z dwóch naszych szkoleń, w trakcie których omawiamy tworzenie i stosowanie tej metody w praktyce szkolnej:

Uzupełnieniem wiadomości, które uzyskają Państwo korzystając z ww. szkoleń, jest poniższy film, który prezentuje, jak już opracowany WebQuest zamieścić w internecie, aby uczniowie mieli do niego dostęp. Do tego posłuży nam www.blogger.com.

 

29-09-2020

 

 

ECRK s.c.
ul. Elektryczna 1/3 lok. 216
15-080, Białystok
Oddział Warszawa:
ul. Kabacki Dukt 18/7
 
Telefony

logo