Szanowni Państwo,
Plan nadzoru pedagogicznego 2022/23 należy przedstawić RP w terminie do 15 września 2022 r. i w tym roku powinien być to dokument szczególny. Poza kierunkami polityki oświatowej ogłaszanym przez MEiN uwzględniać musi on również wnioski i zalecenia z nadzoru pedagogicznego z roku poprzedniego, ale przede wszystkim wiele planowanych zmian w przepisach. Młodzież z Ukrainy, zmiany w procedurze awansu, praca „nowych” specjalistów i wiele innych, to aspekty, które muszą zostać bezwzględnie wzięte pod uwagę planując nadzór pedagogiczny w roku szkolnym 2022/23.
Wszystkie planowane działania uwzględniać muszą bowiem zmiany przepisów od 1 września 2022 r., a te niestety oznaczają również potrzebę opracowania nowych lub wdrożenia zmian w istniejących regulaminach, procedurach czy statucie. Z pewnością uwzględnić je trzeba również w narzędziach nadzoru.
Mądrze zaplanowane działania nadzorcze Dyrektora biorące pod uwagę coroczne wytyczne MEiN, specyfikę własnej placówki oraz zmiany prawa, stanowią zaledwie połowę sukcesu. Druga to właśnie odpowiednie narzędzia (protokoły, arkusze, sprawozdania i inne), które pozwolą zadania Dyrektora w tym zakresie dokumentować efektywnie i sprawnie.
Zapraszamy na szkolenie (webinarium), na którym przedstawimy wzorcowy plan nadzoru 2022/23, wskażemy sposoby i techniki dokumentowania jego wyników (gotowe narzędzia), zaproponujemy konkretne narzędzia zarządzania procesami edukacyjnymi oraz przygotujemy dyrektora do merytorycznego jego sprawowania. Dodatkowo omówimy i przedstawimy sposoby wprowadzania wielu zmian prawa oświatowego do organizacji i dokumentacji placówki.
Oferowane szkolenie pozwoli:
Program szkolenia:
CZAS TRWANIA: 9:30-14:30
UCZESTNICY SZKOLENIA OTRZYMAJĄ ZESTAW MATERIAŁÓW PISEMNYCH (ok. 350 stron) W FORMIE SKRYPTU i WERSJĘ ELEKTRONICZNĄ NA PŁYCIE CD do wykorzystania w swojej placówce. KAŻDY UCZESTNIK SZKOLENIA OTRZYMA ZAŚWIADCZENIE POŚWIADCZAJĄCE UDZIAŁ W SZKOLENIU.
SZKOLENIE POPROWADZI:
Dominik Linowski – ekspert oraz wieloletni praktyk w dziedzinie kontroli wewnętrznej, doktorant SGH w W-wie, wykładowca najlepszych polskich uczelni z zakresu zarządzania (studia magisterskie i MBA), edukator ECRK w Białymstoku z zakresu prawa oświatowego i ewaluacji, lubiany wykładowca.
![]() |