SPRAWOZDANIE Z NADZORU PEDAGOGICZNEGO za rok szk. 2019/2020 w tym:
NARZĘDZIA BADAWCZE, RAPORTY I WNIOSKI Z EWALUACJI wybranych obszarów pracy szkoły: praca domowa, atrakcyjność zajęć, bezpieczeństwo w szkole i drodze do szkoły i inne
Szanowni Państwo!
Dyrektor placówki oświatowej zobowiązany jest dokumentować wyniki nadzoru pedagogicznego w formie protokołów, arkuszy obserwacji, kart monitorowania, raportów ewaluacyjnych, analizy badań osiągnięć edukacyjnych i wielu innych. Po dogłębnej analizie zgromadzonych informacji, dyrektor obowiązany jest opracować i przedstawić sprawozdanie z nadzoru, które z jednej strony dokumentuje pracę dyrektora, prezentuje całoroczne podejmowane działania w celu poprawy jakości pracy szkoły, ocenia poziom nauczania i wychowania, ale również bardzo często jest przedmiotem kontroli oraz wykorzystywane jest w procesie oceny dyrektora.
Na szkoleniu przedstawimy wzorcowe sprawozdanie sporządzone na podstawie załączonych wyników badań (w tym analiza egzaminu ósmoklasisty!!!), prowadzonych kontroli, obserwacji, monitorowania, w tym komplet narzędzi badawczych do przeprowadzenia ewaluacji wewnętrznej we wskazanych obszarach pracy w szkole wraz z wnikliwą analizą wyników. Przygotowany przez nas materiał/szkolenie w pełni uwzględnia specyfikę roku szkolnego 2019/2020 – zmiany w kształceniu ponadpodstawowym, zawodowym, egzamin ósmoklasisty oraz wskazuje sposoby realizacji kierunków polityki oświatowej państwa na ten rok szkolny.
Zapraszamy na 1 – dniowe szkolenie, na którym kompleksowo przedstawimy w/w zagadnienia wraz z przykładami.
poznać sposoby dokumentowania czynności dyrektora w nadzorze pedagogicznym,
poprawnie dokumentować uwagi i spostrzeżenia z nadzoru pedagogicznego oraz formułować zalecenia i wnioski do dalszej pracy nauczyciela,
przygotować kompletne sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego wraz z jego prezentacją na RP,
skutecznie udokumentować prowadzony nadzór pedagogiczny,
dokonać oceny efektywności podejmowanych działań w wybranych obszarach pracy szkoły,
sformułować adekwatne wnioski i przedłożyć rekomendacje do pracy w kolejnym roku szkolnym,
opracować wymagany przepisami ustawy Sposób wykorzystania wniosków z nadzoru przez Radę Pedagogiczną wraz z uchwałą RP.
UCZESTNICY SZKOLENIA OTRZYMAJĄ ZESTAW MATERIAŁÓW PISEMNYCH (ok. 230 stron) W FORMIE SKRYPTU i WERSJĘ ELEKTRONICZNĄ NA PŁYCIE CD do wykorzystania w swojej placówce. KAŻDY UCZESTNIK SZKOLENIA OTRZYMA ZAŚWIADCZENIE POŚWIADCZAJĄCE UDZIAŁ W SZKOLENIU.
Szkolenie poprowadzi:
Dominik Linowski - ekspert oraz wieloletni praktyk w dziedzinie kontroli wewnętrznej, doktorant SGH w W-wie, wykładowca najlepszych polskich uczelni z zakresu zarządzania (studia magisterskie i MBA), edukator ECRK Białystok z zakresu prawa oświatowego i ewaluacji, lubiany wykładowca.