Zobacz inne artykuły:
zdjecie_aktualnosci
“Podróże z klasą” – odpowiedzi MEN na pytania
zdjecie_aktualnosci
Kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025
zdjecie_aktualnosci
Nowe stawki wynagrodzenia zasadniczego pracowników samorządowych od 1 lipca 2024 r.


Nowe stawki wynagrodzenia zasadniczego pracowników samorządowych od 1 lipca 2024 r.
zdjecie_aktualnosci

Pojawił się projekt zmian dostosowujący stawki minimalnego poziomu wynagrodzenia zasadniczego pracowników samorządowych do minimalnego wynagrodzenia za pracę od 1 lipca 2024 r. Co jeszcze się zmieni? Sprawdźmy.

 

Korekta minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego

Od 1 lipca 2024 r. zmieni się stawka minimalnego wynagrodzenia za pracę z wynagrodzenia 4242 zł do kwoty 4300 zł. Tym samym należało uaktualnić poziom minimalnego wynagrodzenia zasadniczego pracowników samorządowych.

Projekt rozporządzenia przewiduje podwyższenie minimalnego poziomu wynagrodzenia zasadniczego pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie umowy o pracę na stanowiskach określonych w załączniku nr 3 do rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.

W tabeli stanowisk wykorzystane są kategorie zaszeregowania od I do XXI. Przypominam, że rozporządzenia określa minimalne stawki, zaś pracodawca zgodnie z art. 39 ustawy o pracownikach samorządowych określa w regulaminie wynagradzania m.in. maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego we wszystkich kategoriach zaszeregowania.

 

Więcej na: www.oswiatowo.pl

ECRK s.c.
ul. Elektryczna 1/3 lok. 216
15-080, Białystok
Oddział Warszawa:
ul. Kabacki Dukt 18/7
 
Telefony

logo