Zobacz inne artykuły:
zdjecie_aktualnosci
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 - trwa nabór wniosków
zdjecie_aktualnosci
Jakie dane nauczyciela udostępnić komisji dyscyplinarnej w postępowaniu dyscyplinarnym?
zdjecie_aktualnosci
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej


Tak było...
zdjecie_aktualnosci

Ponieważ dostajemy ogrom pytań odnośnie ostatniej naszej akcji-niespodzianki z udziałem Magdy Gessler, postanowiliśmy opowiedzieć jak to wszystko wyglądało. 

Około dwa tygodnie temu wpadliśmy na pomysł z serii „a co by było gdyby...” Gdyby urozmaicić zajęcia on-line, jakąś mocną niespodzianką?

Sobie tylko znanym sposobem (czyt. p. Dominik) przekonaliśmy największą Polską gwiazdę, Magdę Gessler, do udziału w całym zamieszaniu. Nie chodziło nam o nagranie pozdrowień lub życzeń, a o poprowadzenie lekcji na żywo :) Uczniowie mieli brać udział w swojej normalnej lekcji z nauczycielem, a przez wirtualne drzwi do klasy wejść miała z zupełnego zaskoczenia Magda i poprowadzić specjalną lekcję w jednej klasie.

Skontaktowaliśmy się z zaprzyjaźniona Panią Dyrektor jednej ze szczecińskich szkół  (Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie) z pytaniem, co sądzi o pomyśle występu-niespodzianki Magdy w ramach jednej z lekcji. Pani Dyrektor Izabela Kaczór-Olech pomysł podchwyciła natychmiast i zaczęliśmy knuć :) … W pełnej konspiracji wybraliśmy „biologię” w klasie siódmej sportowej SP oraz temat dotyczący zdrowego odżywiania. Do samego końca o niespodziance wiedzieliśmy tylko my, Magda i Pani Dyrektor. Chwilę przed, aby uniknąć zaskoczenia, o gościu na zajęciach poinformowana została również właściwa Pani ucząca biologii. 

Nadszedł umówiony dzień, ostatni piątek (15 maja 2020r.). Jakież wielkie było zdziwienie i szok u uczniów, którzy nieco już zmęczeni, o godzinie 13:00 po powitaniu przez swoją nauczycielkę zobaczyli nową gościnną Panią Profesor. Po początkowym szoku i niedowierzaniu młodzież się bardzo rozkręciła i całe zajęcia przebiegły w wesołej i pysznej atmosferze. Było o zdrowym żywieniu, sporcie, gotowaniu i życiu. Dziesiątki pytań do Magdy i gorącą dyskusję zakończyło wspólne gromkie „Besos!!!”, a o tym, że było warto przekonał nas jeden z uczniowskich komentarzy wypowiedziany do Pani Dyrektor - na gorąco, który brzmiał: „To był najlepszy dzień w moim życiu”.

 

Dziękujemy bardzo, przede wszystkim:

Magdzie Gessler - za czas, energię, pomysły, zaangażowanie;

Pani Dyrektor Izabeli Kaczór-Olech - za odwagę, współpracę i dochowanie tajemnicy. Niech wszyscy wiedzą, że to wydarzenie to przede wszystkim Pani sprawka i bez Pani by się to nie udało;

Nauczycielowi i uczniom - byliście świetni i nie jest to tylko nasza opinia, ale i Waszej „nowej” Pani Profesor!!!

 

Jeszcze raz dziękujemy i obiecujemy, że to nie jest nasze ostatnie słowo w kwestii niespodzianek ;)

ECRK s.c.
ul. Elektryczna 1/3 lok. 216
15-080, Białystok
Oddział Warszawa:
ul. Kabacki Dukt 18/7
 
Telefony

logo